Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się ogromną popularnością, która bezustannie wzrasta. Trudno się temu dziwić. Podmiot ten przede wszystkim znacznie ogranicza odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Dlatego też nie muszą oni obawiać się o własny majątek w razie jej zadłużenia.
Ogromny wpływ na wzrost zainteresowania tym podmiotem stało się obniżenie kapitału zakładowego z 50 do zaledwie 5 tysięcy złotych.
Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. niestety jest problematyczna i może trwać nawet miesiąc. Zakup gotowej spółki oczywiście pozwala pominąć wszelkie formalności jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami, na które niejednokrotnie nie może sobie pozwolić początkujący przedsiębiorca.
Optymalnym rozwiązaniem okazuje się rejestracja spółki z o.o. online. Można tego dokonać za pomocą specjalnej platformy zamieszczonej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Aplikacja ta ogranicza czas rejestracji do zaledwie jednego dnia. Za jej pomocą wystarczy jedynie uzupełnić niezbędne wnioski, a następnie przesłać je do odpowiednich urzędów drogą elektroniczną.